Niesamowite wakacje

Z nami możesz zabrać własnego pupila w każdą trasę. Będzie podróżował bezpiecznie i komfortowo, w kabinie albo w części ładunkowej. Zarezerwuj swoją podróż z wyprzedzeniem i upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty podróżne.

 W zależności od miejsca docelowego obowiązują różnorodne zasady i przepisy dotyczące podróżowania samolotem ze zwierzętami. Dlatego zarezerwuj swoją wyprawa z wyprzedzeniem i przedstaw oryginalne wersje dokumentówe własnejego zwierzęcia. Należą do nich dokumenty importowe, eksportowe i tranzytowe a także jego świadectwa zdrowia i szczepień. Jeśli zwierzę nie zostanie wpuszczone do danego kraju, ponieważ nie miało wymaganych szczepień, posiadacz musi zapłacić za loty powrotne.
 
Komfortowe podróżowanie
Wszystkie zwierzęta, w tym koty, psy, zwierzęta egzotyczne i gady, muszą być zabezpieczone przed szkodami i urazami podczas podróży lądowej, powietrznej lub morskiej. W każdym momencie warto sprawdzić stan zdrowia zwierzęcia przed każdą dłuższą podróżą, aby upewnić się, że jest ono zdolne do podróży. Świadectwa zdrowia lub inne dokumenty mogą być wymagane, gdy zabierasz własnego zwierzaka na pokład samolotu lub do innego kraju. Dowiedz się, co jest wymagane z wyprzedzeniem. Transportery dla zwierząt domowych muszą być wystarczająco spore, aby zwierzę mogło wygodnie położyć się, obrócić i stanąć w naturalnej pozycji. Transporter powinien być bezpieczny, ażeby zwierzę nie mogło uciec albo zostać zranione, niemniej jednak równocześnie zapewniać odpowiednią wentylację. Transporter dla Twojego zwierzęcia powinien być odpowiedni dla gatunku zwierzęcia, które przewozisz. Np węże i inne gady wymagają innego rodzaju transportera niż kot lub pies. Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju transportera musisz użyć dla własnego zwierzęcia, porozmawiaj z lekarzem weterynarii. Wakacje z pupilem to wyjątkowy pomysł, ale warto być świadomym aby nasze zwierzątko czuło się w każdym momencie komfortowo.
Źródło informacji: jakie są argumenty na to że podróże kształcą.