Kancelarie adwokackie udzielają wskazówek z zakresu prawa, jak także reprezentują swoich klientów przed sądami wszystkich instancji oraz urzędami. Zakres ich usług jest bardzo szeroki i obejmuje różnorakie dziedziny prawa. Warto też podkreślić, że profesjonalne kancelarie adwokackie świadczą usługi zarówno na rzecz osób fizycznych, jak także przedsiębiorstw a także spółek.
W sytuacji podmiotów gospodarczych ich usługi są związane z prawem handlowym, gospodarczym a także podatkowym. W związku z tym właściwie każdy przedsiębiorca uzyska profesjonalną pomoc prawną bez względu na rodzaj trudności, z którymi się boryka.
Bankructwo – profesjonalna pomoc prawnika
Upadłość konsumencka Gdynia to sposób, ażeby wydostać się z zadłużenia. Powinno się jednak pamiętać, że jest to proces sądowy, który wymaga profesjonalnej usługi świadczonej przez kancelarie adwokackie. O ile zatem doświadczamy istotnych trudności inwestycyjnych, które nie pozwalają nam na wypełnianie zadań majątkowych, rozważmy taką sposobność, jak ogłoszenie bankructwa. W takim wypadku powinniśmy wybrać kancelarię adwokacką, która specjalizuje się w reprezentowaniu klienta w sprawach dotyczących upadłości firmy czy upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka brak majątku wiąże się z procesem sądowym, którego założeniem jest umorzenie dotychczasowych zobowiązań majątkowych. Zazwyczaj jest to proces wieloetapowy, natomiast niektóre z etapów mogą być w czasie postępowania sądowego pominięte. Warto pamiętać, że zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje upadłości. Jest to upadłość konsumencka, które dotyczy ludzi, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. W tym przypadku postępowanie sądowe jest bardziej intuicyjne i łagodniejsze niż w sytuacji korporacji czy spółek. Upadłość firmy tyczy się zaś osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak również spółek zarówno osobowych jak i kapitałowych. A dodatkowo, podobne zasady i przepisy obowiązują też w procesach upadłościowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych. Ogłoszenie procesu upadłościowego przez spółkę wiąże się z niewypłacalnością danego podmiotu gospodarczego w wyniku utracenia płynności finansowej. Upadłość może być również ogłoszona w wyniku niewypłacalności, do której doszło w wyniku nadmiernego zadłużenia firmy a także spółki.
Zobacz: Upadłość firmy.