Pomoc prawna – kradzież pieniędzy z konta bankowego

W związku z tym, że zdecydowanie coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, bardzo często mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują np wyłudzić kredyt albo również wykraść pieniądze z naszego konta internetowego. Powinno się zaznaczyć, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdej sytuacji trzeba zgłaszać na policję, nieważne ile środków inwestycyjnych straciliśmy. Dodatkowo, powinniśmy oczywiście zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który zgodnie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, by zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto pamiętać też o tym, że w przypadku kradzieży środków majątkowych z konta bankowego możemy skorzystać z fachowej pomocy prawnika, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to oczywiście spowodowane coraz większą aktywnością użytkowników internetu, którzy korzystają z internetowych kont bankowych na przykład uczestnicząc w aukcjach w internecie albo robiąc zakupy. Podstawą jest oczywiście zachowanie szczególnej ostrożności, a więc przykładowo nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeśli mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy w rzeczywistości rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej natomiast założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeżeli już klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to coraz częściej na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które daje możliwość dostać się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Trzeba wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej potwierdzenia, a przy ich zrealizowaniu użyto przykładowo naszego internetowego konta lub karty kredytowej. W dodatku, hakerzy wcale nie muszą posiadać fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się zatem okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna metoda kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Dodatkowe informacje: nieautoryzowana transakcja.