Wypożyczalnia samochodów osobowych z OC sprawcy

Najlepsza wypożyczalnia samochodów z OC sprawcy

Według obecnie obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda poszkodowany kierowca ma prawo ubiegać się do darmowego samochodu zastępczego. Auta z OC sprawcy Łomża są dostępne obecnie dla każdej osoby bez względu na to, w jaki sposób wykorzystywane jest wypożyczony samochód osobowy. Obecnie auto uważa się za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego, dlatego argumentacja o odwożeniu dzieci do szkoły albo wykonywaniu zakupów jest wystarczająca, ażeby móc korzystać z darmowego samochodu osobowego.

Auto zastępcze przysługuje dla osoby poszkodowanej w trakcie trwających prac naprawczych jej auta osobowego. O ile auto nadaje się wyłącznie do kasacji, to wówczas ustalana jest ilość dni, która jest potrzebna dla kierowcy do zakupienia auta osobowego. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu dni. Dokładna ilość dni została ustalona w przepisach dotyczących ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto się z nimi gruntownie zaznajomić, abyście poznali wszystkie przysługujące wam prawa.
Generalnie najważniejszą zasadą w sytuacji ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest wyrównanie powstałych strat. Strona poszkodowana nie może zatem wzbogacić się, ani zbiednieć z powodu wystąpienia losowego zdarzenia, na które nie posiadała żadnego wpływu. Wypożyczalnia pojazdów Łomża bezpłatnie z OC sprawcy wypożyczy wam określony model, który jest zbliżony do waszego zepsutego samochodu. Nie możecie zatem zdecydować się na droższy model, chyba, że sami pokryjecie istniejącą różnicę w koszcie wypożyczenia droższego samochodu. Kolejną bardzo istotną kwestią jest terminowe oddanie auta osobowego. Według obowiązujących przepisów, poszkodowany kierowca powinien jeszcze tego samego dnia odebrać z naprawy swoje auto a także oddać wypożyczony samochód osobowy. Przepisy umożliwiają oddanie wypożyczonego auta jeden dzień w późniejszym czasie, jednakże dłużej z całą pewnością nie powinniście go przetrzymywać. Za każdy dzień zwłoki będziecie musieli zapłacić z własnej kieszeni, gdyż nie zostaną te koszty pokryte przez zakład ubezpieczeń.
Polecana strona: samochód zastępczy łomża.