Nowoczesny system telematyczny

By podnosić rentowność oraz sprawność realizacji zadań w firmie, z całą pewnością warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań, przykładowo takich jak dedykowane oprogramowania. Pamiętajmy o tym, że jeżeli już chodzi o branżę transportową to zadania powiązane z zarządzaniem flotą samochodów są bardzo wymagające, stąd też rewelacyjnym rozwiązaniem będzie DBK telematyka floty. Trzeba tutaj wyjaśnić, że jest to system telematyczny, który powstał w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu pozwala efektywne kontrolowanie flotą, ale także w pewnych przypadkach pracy kierowców.

Warto wspomnieć również o tym, że taki system dobrze sprawdza się w sytuacji firm transportowych dysponujących zarówno flotą samochodów ciężarowych, ale także dostawczych czy również samochodów takich jak cysterny a także naczepy.
Nowoczesna tematyka floty – co warto wiedzieć na ten temat?
Oprogramowanie telematyczne to głównie skuteczne narzędzie, które umożliwi właścicielowi firmy transportowej czy też managerowi zarządzanie flotą, niemniej jednak także kontrolowanie czasem pracy kierowców. Należy wspomnieć się o tym, że DBK telematyka floty to głównie możliwość korzystania z wygodnej a także prostej w obsłudze aplikacji, która daje możliwość w głównej mierze na lokalizację pojazdu na mapie. W związku z tym przedsiębiorca cały czas będzie mógł monitorować postępy transportu, a zatem też zadbać o to, aby towar dotarł na czas do odbiorcy. Warto wspomnieć też o tym, że taki system daje możliwość na monitorowanie w czasie prawdziwym parametrów technicznych pojazdu jak także związanych z ekonomiczną jazdą. Prócz tego, DBK telematyka floty to także pobieranie danych pochodzących z tachografu jak również z karty kierowcy. Co bardzo ważne informacje o usterkach czy też awariach w pojeździe są przekazywane do posiadacza firmy w postaci automatycznych powiadomień. Co więcej można też korzystać z funkcji, która polega na przekazywaniu informacji o awarii do autoryzowanego punktu serwisowego. Dzięki temu, można jak najszybciej zamówić niezbędne części zamienne, tak ażeby usługa naprawy została utworzona w możliwie najkrótszym czasie, a pojazd mógł kontynuować wyjazd. Nie ulega zatem wątpliwości, że taki system telematyczny to przede wszystkim sprawne kontrolowanie firmą transportową.

Sprawdź: flotę trezba wyposażyć w telematykę.