Jakie usługi oferuje rzeczoznawca samochodowy za granicą?

Praca rzeczoznawcy samochodowego oparta jest o rozległą edukację techniczną dotyczącą różnorakich samochodów, a więc zarówno aut osobowych jak również ciężarowych czy dostawczych. Przy tym, rzeczoznawcy samochodowi pracują też za granicą, aby oferować polskim kierowcom pomoc po wydarzeniach takich jak wypadki kolizje czy również stłuczki. Rzeczoznawca Berlin zajmuje się w głównej mierze wyceną wartości powypadkowej auta, ale również ocenia koszty, które są potrzebne do usunięcia a także zlikwidowania takich szkód w uszkodzonym pojeździe.

Należy pamiętać o tym, że jest to przede wszystkim ekspert posiadający odpowiednie uprawnienia, aby wykonywać ekspertyzy techniczne samochodów w tym pojazdów zabytkowych, ale również wyceniać się straty majątkowe dotyczące uszkodzonych w zdarzeniach drogowych pojazdów.
Kompetencje rzeczoznawcy samochodowego – co warto mieć świadomość tego?
Polski rzeczoznawca Berlin dzięki wysokim kompetencjom może wykonywać profesjonalne a także precyzyjne wyceny strat materialnych, do których doszło w wyniku zdarzeń drogowych. Powinno się pamiętać o tym, że w zgodzie z przepisami osoba poszkodowana w takim zdarzeniu drogowym może skorzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Jest to rozwiązanie, które umożliwi nam zyskać adekwatną do poniesionych strat wartość odszkodowania, która niestety przez towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej jest zaniżana. Należy zaznaczyć też to, że takie odszkodowanie powinno obejmować nie tylko zadośćuczynienie za straty materialne, a zatem np uszkodzenie samochodu, ale też odszkodowanie za straty moralne a także osobowe, a więc związane z utratą zdrowia cierpieniem czy również ze stresem spowodowanym wypadkiem. Dotyczy to nie tylko i wyłącznie samego kierowcy, ale też pasażerów samochodu. Co za tym idzie, taki rzeczoznawca samochodowy przyda nam się w przypadku zdarzeń drogowych przykładowo takich jak kolizja Berlin, które dotyczą polskich kierowców. Warto więc pamiętać o tym, że rzeczoznawcy samochodowi świadczą usługi z zakresu wyceny rzeczoznawczych, ale także wyceniają samochodu przeznaczone np na sprzedaż. Są to też usługi związane z opiniami oraz ocenami technicznymi czy również weryfikacją kosztorysu przygotowanego przez firmę ubezpieczeniową.

Źródło: Rzeczoznawca Samochodowy Berlin.