Samochód zastępczy

Samochód zastępczy

W pewnych sytuacjach zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy szybko samochodu zastępczego. Na przykład jedziemy gdzieś i nieumyślnie, przez zagapienie, doprowadzamy do stłuczki albo do wypadku. Jeśli nic się nie stało i sytuacja nie jest poważna, to możemy jechać dalej, ale w ogromnej liczbie przypadków nasz samochód cierpi na tym na tyle, że nie możemy już dalej nim jechać.

W tak zaistniałej okoliczności przyda się samochód zastępczy Szczecin.
Samochód taki otrzymamy wówczas, kiedy wykupiliśmy polisę Assistance, ubezpieczenie to gwarantuje, że w razie niemożności kontynuowania jazdy, ubezpieczyciel zobowiązuje się szybko dostarczyć na miejsce zdarzenia są samochód zastępczy Szczecin. Takim samochodem możemy jeździć do momentu, w którym nasze auto zostanie naprawione lub do momentu, do którego nie kupimy nowego samochodu i zasady udzielania takich pojazdów są ustalone w warunkach wstępnych umowy ubezpieczeniowej. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią w każdej chwili o tym, kiedy dostępne jest takie auto zastępcze, na jakich warunkach, na jak długi okres czasu, a również określa jeszcze kilka innych aspektów.
W sytuacji pojazdów zastępczych przyjmuje się taką zasadę, że samochód zastępczy Szczecin nigdy nie może być gorszej klasy, niż nasz samochód, który jest ubezpieczony. Znaczy to, że o ile dysponujemy samochodem średniej klasy, który uległ awarii, to nie możemy dostać auta zastępczego niższej klasy. Z kolei, kiedy dysponujemy samochodem najwyższej klasy, to nie możemy otrzymać auta zastępczego średniej klasy. Oczywiście nierzadko zdarzają się odstępstwa od tych reguł, ale ubezpieczyciele próbują gwarantować takim przypadku klientom zwyczajnie odpowiednią jakość samochodu. Samochód zastępczy Szczecin zazwyczaj jest oznakowany. Znajduje się na nim informacja, że jest to auto zastępcze , a dodatkowo adres i nazwa dealera bądź także dane teleadresowe ubezpieczyciela ma to za zadanie reklamowanie usług firmy, ażeby dodatkowo osób skorzystało z ubezpieczenia i osoby te wiedziały, że w razie jakichś problemów ubezpieczyciel dostarcza samochód zastępczy Szczecin. Jazda samochodem zastępczym nie jest żaden sposób niebezpieczna, dlatego że samochody te są także ubezpieczone i jeżeli osoba, która dostała dokładnie taki samochód, spowoduje jakąś sztuczkę i wypadek, to nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczyciel ubezpiecza auta zastępcze na takie wypady i w takiej okoliczności kierowca nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zaistniałą sytuacją. Natomiast użytkować samochód może wyłącznie przez określony czas.