Auto zastępcze z OC sprawcy

Samochód z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Obecnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie zatem specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest wciąż uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam natomiast jedynie na czas naprawy waszego samochody. O ile wasz samochód nadaje się wyłącznie do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na nabycie nowego auta. Tylko przez ten czas będziecie mogli poruszać się bezpłatnie samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie oferowane samochody zastępcze są dosyć nowe , a dodatkowo w stu procentach sprawne. Zgodnie z prawem możecie wybrać tylko samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego samochody. Niestety prawo to nie funkcjonuje w drugą stronę i dość w dużej liczbie przypadków dostępne auta zastępcze są o wiele tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał tylko do czasu całkowitej naprawy waszego auta w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego auta, powinniście w tej samej chwili zwrócić samochód zastępczy. Jeżeli już będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za każdy dzień zwłoki. Zadaniem zakładu ubezpieczeń jest zawsze wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana przenigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce oznacza to niestety, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań , a ponadto próbują jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być więc pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto więc jeszcze tego samego dnia, w tym samym momencie po odzyskaniu swojego auta, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Źródło: samochód zastępczy wyszków.