Tlenoterapia – wpływ na organizm

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu nowoczesnych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, ale poprawiają także nasze samopoczucie. Takim właśnie nowoczesnym rozstrzygnięciem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak również podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen ze znakomitym skutkiem dociera do tkanek organizmu, odżywiając je a także regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, między innymi takich jak spowolnienie procesów starzenia, a więc odmłodzenie organizmu. Warto więc poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Głównie na samym początku należy wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a zatem tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak również dzieci. Zalecana jest ona np osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są również elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto również wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach, ponieważ jest to komora wyposażona w wygodne siedzenia, jak też klimatyzację. Pacjent może też zaimplementować do swoich potrzeb oświetlenie. Ze stuprocentową pewnością warto stosować tlenoterapię, ponieważ jest to forma, która niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Głównie wspomaga pracę serca, koryguje ukrwienie wszystkich tkanek. A przy tym wspomaga pracę układu nerwowego, a zatem pomaga zwalczać w głównej mierze zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele osób korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu sprawia, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając w głównej mierze kondycję skóry. A przy tym, tlenoterapia przyspiesza także metabolizm komórkowy i pomaga wyeliminować toksyny z organizmu.

Polecamy: http://hiperbarycznalodz.pl/