Stomatologia estetyczna – co warto wiedzieć?

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się ulepszeniem estetyki uśmiechu i uzębienia. Zadaniem takich zabiegów jest poprawienie wyglądu zębów, poprawa ich koloru, kształtu, wielkości, pozycji i proporcji. Zabiegi stomatologii estetycznej są przeprowadzane za pomocą różnych technik i materiałów, takich jak nakładki, korony, mosty, licówki, wybielanie zębów czy implanty.

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w stomatologii estetycznej są licówki. To cienkie płatki ceramiczne nakładane na przednie powierzchnie zębów, które mają na celu poprawę ich kształtu, koloru i wielkości. Licówki są stosowane w sytuacji zębów przebarwionych, krzywych, pękniętych albo o niewłaściwej wielkości.

Kolejnym popularnym zabiegiem jest wybielanie zębów. Procedura ta polega na usunięciu osadów i przebarwień z powierzchni zębów, a rezultatem końcowym jest uzyskanie białego uśmiechu. Wybielanie zębów może być przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym lub przy użyciu zestawów do wybielania domowego.

Innym popularnym zabiegiem ładnym jest implantologia stomatologiczna, która pozwala na odtworzenie brakujących zębów. Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zębowe, które są wprowadzane w kość szczęki albo żuchwy i służą do zamocowania protetycznego zęba. Dzięki implantom można zyskać naturalny wygląd uzębienia a także zwiększyć komfort i jakość życia.

Stomatologia estetyczna to również korekta zgryzu. Wadliwe ułożenie zębów może prowadzić do różnych problemów, takich jak kłopoty z jedzeniem, bóle głowy czy bóle stawów skroniowo-żuchwowych. Korekta zgryzu umożliwia na poprawę funkcjonowania układu stomatognatycznego a także gwarantuje miły dla oka uśmiech.

Podsumowując, stomatologia estetyczna oferuje sporo różnorakich zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu uśmiechu i uzębienia. Dzięki przyszłościowym technikom i materiałom, można zyskać naturalny i na prawdę ładny uśmiech, który wpłynie pozytywnie na samoocenę i komfort życia pacjenta. O ile pragniesz poprawić wygląd swojego uśmiechu, warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem i zdecydować się na zabieg w ramach stomatologii estetycznej.

Polecamy: leczenie kanałowe kraków.