Schodołazy, łóżka i wózki – gdzie kupić?

Opieka nad pacjentami w placówkach medycznych jak również nad seniorami w domach prywatnych wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń czy także sprzętu, które daje możliwość takim osobom między innymi swobodne przemieszczanie się zarówno po mieszkaniu jak też w warunkach terenowych. Warto dodać więc o tym, że obecnie sklepy oferujące sprzęt medyczny a także rehabilitacyjny w swoim asortymencie posiadają między innymi schodołazy kroczące do wózków inwalidzkich. Trzeba podkreślić, że jest to urządzenie, które pozwala nie tylko pokonywanie schodów, niemniej jednak także innych barier występujących zarówno w budynkach jak również w terenie, a zatem może być to przykładowo różnica poziomów.

Warto dodać także o tym, że ten model schodołazów może być podłączony poprawnie do w zasadzie każdego modelu wózka inwalidzkiego. Co więcej, charakteryzuje się także tym, że pozwala na szybkie pokonywanie schodów bez względu na ich wysokość czy również kąt nachylenia.
Nowoczesny sprzęt medyczny oraz rehabilitacyjny – Co warto mieć świadomość tego?
Wybierając sprzęt jak również urządzenia rehabilitacyjne i medyczne musimy zwrócić uwagę w głównej mierze na ich efektywność, niemniej jednak także na zastosowane do wykonania komponenty, które powinny charakteryzować się dobrymi parametrami użytkowymi, dzięki czemu będą nam służyły przez długi czas. W bogatej oraz zróżnicowanej ofercie sklepów medycznych znajdziemy w głównej mierze wózki toaletowe z odchylanym oparciem. Warto być świadomym o tym, że wózki sanitarne mogą być z powodzeniem wykorzystywane między innymi przy porannej toalecie, niemniej jednak także umożliwiają wykonywanie czynności pod prysznicem czy również wzięcie kąpieli. Na uwagę zasługuje fakt, że wózki toaletowe oraz prysznicowe wykonywane są z lekkiego aluminium, które jest odporne na działanie wody oraz korozji, co więcej na uszkodzenie mechaniczne. Co więcej, takie wózki zajmują mało miejsca, ponieważ mogą być szybko złożone oraz rozłożone w razie konieczności. W sytuacji pacjentów leżących niezbędne jest użycie odpowiednich łóżek rehabilitacyjnych, a więc na przykład takich jak elektryczne łóżka nisko opuszczane. Warto wspomnieć o tym, że takie łóżka z powodzeniem wykorzystywane są w głównej mierze w szpitalach, niemniej jednak także w domach opieki.

Zobacz także: napędy elektryczne przystawki.