Fala uderzeniowa

Placówki rehabilitacyjne a także fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom szerokie spektrum zabiegów, które między innymi redukują odczucia bólowe, jak również pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej utraconej np w wyniku bardzo poważnych urazów kończyn czy też kręgosłupa. Coraz popularniejszą metodą wykorzystywaną w rehabilitacji jest fala uderzeniowa łódź. Warto być świadomym jednak o tym, że doświadczeni fachowcy tacy jak fizjoterapeuci a także rehabilitanci wykorzystują w swojej pracy sporo nowoczesnych rozwiązań, które dostosowane są do potrzeb oraz chorób konkretnego pacjenta.

Na rehabilitację powinny zgłosić się w głównej mierze osoby, które cierpią na przewlekłe choroby, przykładowo tj. reumatoidalne zapalenie stawów, które stopniowo ograniczają sprawność ruchową pacjenta.
Co warto mieć świadomość tego na temat terapii falą uderzeniową?
Na początku należy podkreślić, że fala uderzeniowa łódź to zabieg, który jest nieinwazyjny, w pełni bezbolesny dla pacjenta, a jednocześnie jest to nowoczesna technika, która z powodzeniem wykorzystywana jest w terapii bólu przewlekłego, który tyczy się układu mięśniowego i szkieletowego. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają niemałą poprawę, ponieważ jest to zabieg, który niweluje dolegliwości bólowe, niemniej jednak też funkcjonuje przeciwzapalnie. W współzależności od przypadku pacjenta potrzebnych jest kilka sesji, tak by pozyskać satysfakcjonujący efekt np w postaci całkowitego zlikwidowania dolegliwości bólowych danego rejonu ciała. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że ta technika wykorzystywana jest przy leczeniu bólu mięśni oraz stawów, tyczy się to między innymi mięśnia piszczelowego łydki. Takie stany bólowe mogą być wywołane przez różnorodne czynniki, na przykład mechaniczne. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że fala uderzeniowa łódź je z powodzeniem wykorzystywana jest w zabiegach estetycznych polegających na usuwaniu cellulitu. Dzięki temu, że komórki tłuszczowe pochłaniają energię drgań, zmniejsza się ich objętość, a nadmiar zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. Co więcej taka fala uderzeniowa sprawia również zwiększenie wydajności działania procesów metabolicznych w organizmie. Jak więc widać, jest to nowoczesna i skuteczna technika w głównej mierze przy usuwaniu dolegliwości bólowych.

Zobacz: uderzeniowafala.pl/