Fala uderzeniowa – zabieg

Zabiegi rehabilitacyjne powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych profesjonalistów, takich fizjoterapeuci, przy tym powinien być stosowany innowacyjny oraz bezpieczny sprzęt. W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie zabiegami takimi jak fala uderzeniowa lodz. Należy podkreślić, że jest to głównie zabieg nieinwazyjny, a dodatkowo praktycznie bezbolesny, który powoduje między innymi redukcją stanów zapalnych czy także dolegliwości bólowych, które mogą występować w układzie mięśniowo kostnym.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że jest to także zabieg, który pobudza organizm do wzmożenia procesów regeneracyjnych, co przyspiesza rekonwalescencję np pacjentów po ciężkich zabiegach operacyjnych czy również urazach.
W jaki sposób działa fala uderzeniowa?
Na początku należy podkreślić, że mechanizm działania fali uderzeniowej polega na stymulacji regeneracji różnorakich tkanek. Dzieje się to dlatego, że fala uderzeniowa wywołuje niewielkie uszkodzenia, które z kolei pobudzają organizm do uruchomienia procesów regeneracyjnych. Rezultatem tego jest również wzmożony metabolizm, a to sprawia także wzrost produkcji kolagenu, czyli rozpoczyna się proces przebudowy oraz gojenia się rany. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że jest to zabieg stosowany w sytuacji licznej grupy pacjentów, ponieważ odróżnia się w głównej mierze silnym działaniem przeciwbólowym. Stąd też z powodzeniem ta forma wykorzystywana jest między innymi u pacjentów, którzy uskarżają się między innymi na dolegliwości bólowe stawu kolanowego, łokciowego, niemniej jednak też bolesność nadgarstka, czy również bóle zlokalizowane w różnych odcinkach kręgosłupa. Bardzo często są to pacjenci, którzy przeszli poważne urazy. Warto dodać również o tym, że fala uderzeniowa łódź wskazana jest do stosowania u pacjentów, którzy przykładowo borykają się z podwyższonym napięciem mięśniowym. Na uwagę zasługuje też fakt, że taki zabieg daje efekty estetyczne, a przede wszystkim redukcję tkanki tłuszczowej, jak również cellulitu. Taka metoda może być z powodzeniem także wykorzystywana przy modelowaniu sylwetki, czy także redukcji obrzęków, zmniejszaniu widoczność rozstępów, czy również w poprawianiu kondycji a także wyglądu skóry. Jak się okazuje, fala uderzeniowa testuje się zarówno w rehabilitacji jak też w medycynie estetycznej.

Warto sprawdzić: http://www.uderzeniowafala.pl/