Fala uderzeniowa skupiona w leczeniu ostrogi piętowej

Wiele osób zmagających się z silnymi dolegliwościami bólowymi występującymi w stopie zastanawia się, gdzie poszukiwać fachowej pomocy. Warto dodać o tym, że odpowiednim miejscem będą gabinety osteopatii a także rehabilitacji, które oferują nie tylko terapię manualną czy też klasycznymi metodami rehabilitacyjnymi, niemniej jednak stosują także nowoczesne rozwiązania tj. fala uderzeniowa skupiona. Taka metoda wykorzystywana jest w głównej mierze w leczeniu dolegliwości, które utrudniają poruszanie się.

Warto wspomnieć o tym, że stosowanie takiej metody umożliwia na uzyskiwanie dobrych efektów z niezbyt długim czasie, dlatego jest to metoda zalecana w sytuacji różnych schorzeń dotyczących w głównej mierze występowania narośli kostnych. Warto mieć na uwadze natomiast o tym, że zabiegi z użyciem takiej skupionej fali uderzeniowej muszą być przeprowadzone przez wykwalifikowany personel, stąd też warto skorzystać z placówek, które wykorzystują tę metodę w leczeniu.
Leczenie w przypadku występowania ostrogi piętowej – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że schorzenie takiej jak ostroga piętowa jest bardzo dokuczliwe dla pacjentów. Jego występowanie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają albo dosłownie uniemożliwiają poruszanie się. Dlatego w przypadku występowania silnych dolegliwości bólowych, powinno się jak najszybciej umówić się na wizytę u specjalistów. Po zdiagnozowaniu rozpoczyna się dopasowana terapia, która ma na celu zlikwidowanie przyczyny występowania dolegliwości jak także uśmierzenie bólu. Powinniśmy być świadomym, że występowanie takiej dolegliwości wiąże się też z występowaniem stanu zapalnego. A jeżeli już chodzi o przyczynę ostrogi piętowej to może ona być wywołana np przebytymi w późniejszym czasie urazami przykładowo takimi jak urazy stawu biodrowego. Poważne urazy stawu kolanowego czy biodrowego wywołują zmiany postawy ciała, a to powoduje nadmierne obciążenie kości piętowej, co wiąże się też występowaniem narośli kostnej, która jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych występujących w przypadku ostrogi piętowej. Jeżeli już chodzi o nowoczesne metody leczenia to taką efektywną metodą jest rozbijanie ostrogi piętowej za pomocą fali uderzeniowej skupionej. Umożliwia ona na punktowe rozdrabnianie występującej narośli na kości piętowej.

Warto zobaczyć: fala uderzeniowa.