Jeśli już – to który cukier

Istnieje wiele rodzajów cukru, co znaczy, że nie ma jednego „lepszego” rodzaju. Jednak niektóre cukry są zdrowsze niż inne. Cukier biały jest najczęstszym rodzajem i jest zwykle uważany za najzdrowszą opcję, ponieważ zawiera niewiele składników odżywczych lub nie zawiera ich wcale.

Brązowy cukier (który zazwyczaj ma smak melasy) może być też zdrowy, jeśli szukasz czegoś o większej słodyczy i ogólnej wartości odżywczej niż cukier biały.

Jeśli chodzi o wybór cukru do kupienia, istotne jest, by zwracać uwagę na składniki produktu i przeczytać etykietę – fakty żywieniowe. Cukier biały powstaje z trzciny cukrowej, a cukier brązowy z buraków cukrowych. Cukier brązowy jest mniej przetworzony niż cukier biały, zawiera mniej cukru i mniej kalorii.

Jeśli chodzi o wybór cukru do kupienia, wiele ludzi na prawdę bardzo często staje przed dylematem. Z jednej strony jest cukier biały, który zdaniem wielu osób jest bardziej niezdrowy niż cukier brązowy. Z drugiej strony są ludzie, którzy uważają, że zarówno biały, jak i brązowy cukier są tak samo zdrowe, i że to od jednostki zależy, który cukier zakupić.

Cukier biały powstaje z trzciny cukrowej, a cukier brązowy z buraków cukrowych. Cukier biały zawiera zatemej cukru niż cukier brązowy, niemniej jednak zawiera także melasę. Melasa jest produktem ubocznym procesu produkcji cukru i zawiera cukier, sód, wapń, magnez i chlorek. Niektórzy uważają, że melasa jest odpowiedzialna za niezdrowe właściwości białego cukru, ponieważ zawiera wysoki poziom cukru.

Niektórzy uważają, że brązowy cukier jest zdrowszy niż biały. Cukier brązowy jest mniej przetworzony niż cukier biały i zawiera mniej cukru i mniej kalorii. Brązowy cukier jest również zdrowszy, ponieważ zawiera przeciwutleniacze, błonnik i witaminy.

Ostatecznie to od jednostki zależy, jaki cukier zakupić. Ważne jest, ażeby zwracać uwagę na składniki produktu i przeczytać etykietę z informacjami o wartościach odżywczych.
Polecamy: cukier brązowy.
Jaka strona jest naprawdę przydatna gdy poszukujesz konkretnych informacji o tym cukier biały? Serdecznie zapraszam do przeczytania mojego materiału.