Jaką prostownicę wybrać

Jaką prostownicę wybrać

W nadchodzącym sezonie doskonale łatwe włosy wciąż będą w modzie. Stąd też warto jest kupić odpowiednie akcesoria i kosmetyki, które pozwolą uzyskać tego typu efekt. Czym wyróżnia się bardzo dobra prostownica do włosów i czym warto kierować się podczas zakupu takiego urządzenia?
Pamiętajmy, że obecnie istnieją różne technologie prostowania włosów.

Najbardziej znana jest podstawowa prostownica, która posiada metalowe płytki. Jej zasadniczą wadą jest to, że nie nagrzewają się one równomiernie, co sprzyja zniszczeniom włosów. Dlatego o wiele bardziej obecnie polecane są tak zwane prostownice ceramiczne albo z łączonych materiałów. Takie płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu szybciej można uzyskać dany efekt. Kupując tego rodzaju urządzenie warto jest zwrócić uwagę na to, ażeby miało ono możliwość regulacji temperatury. To istotne, ponieważ cieńsze włosy nie wymagają 200 stopni Celsjusza, ażeby je wyprostować. Oprócz zwracania sugestie na rodzaj płytek warto jest też sprawdzić, czy dana prostownica posiada jakikolwiek system ochrony włosów. Aktualnie jedną z sposobów jest między innymi jonizacja. Prostownica jonizująca włosy przy prostowaniu głównie zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Stąd też warto analizować taką opcję, jeśli włosy są przesuszone i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem temperatury.
W dzisiejszych czasach niekoniecznie trzeba decydować się na standardową prostownicę. Aktualnie istnieją też inne sposoby uzyskiwania prostych włosów niż przesuwanie ich po nagrzanych płytkach. Pierwszą opcją jest zakup prostownicy, która działa jak promiennik ciepła. Zamiast nagrzewających się płytek wykorzystywane jest w tym przypadku ciepłe światło. które funkcjonuje wprost na prostowane włosy, co ma uchronić je przed częścią uszkodzeń.
Za najlepsze prostownice w obecnych czasach uznawane są jednak te, które zamiast standardowego nagrzewania wykorzystują do prostowania włosów parę wodną. Prostownice parowe umożliwiają szybką i łagodną dla pasm stylizację. Pamiętajmy, że dokładnie tak samo jak w przypadku innych prostownic również ta posiada płytki, dlatego najlepiej jest wybrać model, który posiada równomiernie nagrzewające się płytki z ceramiki.
Zobacz: najlepsze-prostownice.pl.