Czym myć rozjaśniane włosy

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie to zabieg najbardziej obciążający dla każdego rodzaju włosów. Wręcz o ile został przeprowadzony zgodnie ze sztuką w fachowym salonie fryzjerskim, włosy są po nim mocno obciążone i trzeba o nie w szczególności dbać.

Najważniejszy jest profesjonalny szampon milk shake silver shine shampoo, którego specjalne składniki sprawiają, że kolor zachowuje zimny odcień i pasma nie zaczynają żółknąć. W wypadku blond włosów trudno zachować głęboki i naturalny kolor, więc od czasu do czasu powinno się sięgnąć po
toner do włosów blond. To produkt, który dość mocno pogłębia kolor i wypłukuje niepożądany żółty odcień. Powinno się jednakże przestrzegać zaleceń, które producent kosmetyku umieścił na produkcie. Warto również założyć rękawiczki do aplikacji. Jeśli użyje się zbyt wiele tonera albo będzie trzymać na głowie zbyt długo, efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Może zdarzyć się tak, że włosy zafarbują na kolor tonera i staną się niebieskofioletowe. W dodatku będą mocno przesuszone i trudno będzie je rozczesać. Po koloryzacji warto też odżywiać włosy zabiegiem olejowania. Olejek trzeba dobrać do struktury włosów i używać dosłownie raz na siedem dni. Na co dzień przyda się również odżywka w piance milk shake. Można ją stosować po każdym myciu włosów najlepiej wówczas, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Spowoduje, że staną się miękkie i będą się dużo lepiej układać. Dla każdych włosów najlepsza będzie koloryzacja w odcieniach zbliżonych do naturalnego. To najmniej obciąży włosy i nie zniszczy ich. W pewnych sytuacjach zdarza się tak, że wielokrotna i częsta koloryzacja doprowadzi włosy do takiego stanu, że niezbędne stanie się ich ścięcie. Aby tego uniknąć należy myć włosy i pielęgnować je, używając bardzo wysokiej jakości kosmetyków. Warto sprawdzić, co ma w swojej ofercie hurtownia fryzjerska online. Można tam kupić produkty, których w swoich salonach używają profesjonalni fryzjerzy. Są zbudowane z najlepszej jakości składników i pozwalają zadbać o swoje włosy w należyty sposób.

Warto zobaczyć: odżywka w piance milk shake.