Samochód z polisy OC

Wypożyczenie auta zastępczego

Kiedy zdarzył się wypadek lub jakiś inny problem z naszym samochodem, to możemy posiadać kolejny problem, mianowicie taki, że nie będziemy wiedzieli, skąd wziąć samochód, którym do jechania na zakupy, do pracy albo inne miejsce. Auta zastępcze są udostępniane właśnie w takich wypadkach. Załóżmy, że dana osoba ma ubezpieczenie Assistance podczas podróży Popsuł mi się samochód.

W takim przypadku ubezpieczyciel ma za zadanie dostarczyć auto z OC na miejsce zdarzenia a klient będzie mógł kontynuować swoją jazdę właśnie takim samochodem. Jest to komfortowe rozwiązanie, dlatego że przenigdy nie wiemy, o stanie się w drodze. Powinniśmy być na tę okoliczność zawsze idealnie ubezpieczenie i tak jest właśnie w przypadku, kiedy kupujemy Assistance, z którego dostajemy auta zastępcze. Nie ma odgórnego określenia, w którym przypadku samochód się nie należy, dlatego że w każdej chwili, kiedy nasz, który objęty jest ubezpieczeniem, jest niezdolny do jazdy, to ubezpieczyciel powinien dostarczyć samochód, który będziemy mogli tę jazdę kontynuować. Samochód ten będzie do naszej dyspozycji na czas, w którym nasz samochód będzie niesprawny, tak zatem albo na czas naprawy, lub do czasu, w którym kupimy sobie nowy samochód. Samochód z OC sprawcy przysługuje praktycznie zawsze, niemniej jednak ludzie o tym nie wiedzą, kiedy my niszczymy własny samochód przez swoją nieuwagę, to możemy skorzystać wyłącz nie z samochodu zastępczego z polisy Assistance.
Z kolei w przypadku, kiedy nasz samochód zniszczony jest przez inny samochód, to należy nam się auto z OC osoby, która doprowadziła do zdarzenia. Samochód z OC sprawcy też powinien być przeprowadzony na miejsce zdarzenia, niemniej jednak może być także odebrany w innym miejscu i w innym terminie. W każdym razie istnieje taka możliwość i właściwie każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Auta zastępcze są aktualnie średniej jakości, to znaczy, że powinniśmy liczyć na to, że dostaniemy samochód średniej klasy samochód zastępczy wedle zasad, przenigdy nie powinien być gorszy od tego, jaki był ubezpieczony. Czyli jeśli my mamy samochód wyższej klasy, to jako auto zastępcze także powinniśmy teoretycznie otrzymać samochód wyższej klasy. Jednakże braki we flocie w ogromnej liczbie przypadków sprawiają, że możemy zdobyć auto niższej klasy. To nie ma tutaj żadnego znaczenia, dlatego najważniejsze jest, byśmy dostali jakikolwiek samochód, w którym będziemy mogli kontynuować trasę. Należy o tym fakt dopytać zarówno własnego ubezpieczyciela, jak i ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia drogowego. Zupełnie inaczej możemy nie wykorzystać swoich możliwości.
Warto zobaczyć: samochód z oc sprawcy siemiatycze.