Różne rodzaje pił

Piła do drewna
Drewno możemy do bardzo popularnych materiałów, jednakże do ich obróbki są używane wyrzynarki, szlifierki czy piły łańcuchowe. Natomiast piła ręczna zajmuje najważniejsze miejsce w wyposażeniu każdego warsztatu. Zanim będziemy się nim posługiwać, zadbajmy o to, by narzędzie było przeznaczone do danej pracy.

Modele pił są dostosowane do grubości oraz twardości danego drewna. W trakcie wyboru zwróćmy wyjątkową uwagę na kształt i twardość brzeszczotu, współczynnik TPI bądź kształt zębów wraz z kątem ich nachylenia. Nie zapomnijmy jednak o rękojeści i sprawdźmy, czy brzeszczot został pokryty powłoką zabezpieczającą. Do cięcia drewna stosuje się piły, których zęby są zamontowane pod mniejszym kątem niż 90°.
Piła do metalu
Piła do metalu w dużym stopniu ułatwia obróbkę twardych materiałów. Dlatego w specjalistycznych a także przydomowych warsztatach na 100 procent znajdą swoją funkcjonalność. Producenci tak projektują własne egzemplarze, ażeby spełniły wymagania dosłownie najbardziej wymagających klientów. Znajduje własne zastosowanie w cięciu materiałów takich jak: rury, miedź, aluminium, stalowe profile czy tworzywa sztuczne. W nowych piłach montuje się dodatkowe opcje, które mają poszerzyć możliwości piły. Można do tego zaliczyć tryb pracy bezzapachowej a także beziskrowej. A dodatkowo montowane są w nich, chociażby tarcze tnące bądź  klucz oczkowy. Z takich właśnie powodów warto bardzo dobrze zastanowić się przed wyborem piły do metalu.
Piła do tartaku
Istnieje biznes, który jest bardzo konieczny i potrzebny dla społeczeństwa, lecz nie każdy jest w stanie w tej kategorii osiągnąć sukces. Mowa mianowicie o tartaku. Ażeby zacząć działalność, pierw należy posiadać odpowiednie wyposażenie. Piła do tartaku gra pierwsze skrzypce w tej działalności. Wyróżnia się tym, iż nie sprawia jej problemu cięcie różnych drewnianych materiałów m.in.: desek podłogowych czy desek na deskowanie. Do materiałów drewnopochodnych w tym temacie zaliczymy panele podłogowe a także blaty kuchenne. Na rynku mamy ogromny wybór pił tarczowych. Zazwyczaj ich podział jest ze względu na rodzaj materiału, do jakiego zostały przeznaczone.

Źródło: piły do drewna.