Jaki rodzaj regału wybrać do magazynu?

Podstawowym wyposażeniem każdego magazynu, hali, zakładu produkcyjnego czy sklepu jest wydajny system magazynowania towaru. Takie systemy na prawdę często mają charakter uniwersalny oraz modułowy, a zatem składają się z różnych elementów, przykładowo takich jak regały wspornikowe. Jest to taki rodzaj regałów, który odznacza się solidną a także trwałą konstrukcją, jak także sporym udźwigiem, dlatego przeznaczony jest głównie do przechowywania produktów ciężkich, jak również o niestandardowych gabarytach.

Co interesujące, regał wspornikowy pozwala na magazynowanie towaru z jednej strony lub z dwóch stron, w współzależności od danej przestrzeni magazynowej czy po prostu potrzeb w firmie.
Systemy magazynowania – na co zwrócić uwagę?
W ofercie producentów a także dostawców znajdziemy różnego rodzaju systemy magazynowania, które dostosowane są w sposób optymalny do potrzeb danej firmy, jak też dostępnej przestrzeni magazynowej. Warto dodać o tym, że decydując się na regały magazynowe, przykładowo takie jak regały półkowe, powinniśmy głównie sprawdzić parametry techniczne danego produktu, a więc np to, z jakich materiałów zostały zrobione. Meble magazynowe, tj. regały czy półki, przede wszystkim powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane między innymi przez ciężkie urządzenia, przykładowo takie jak wózki widłowe. Co za tym idzie, regały magazynowe powinny być wykonywane jedynie z mocnych oraz trwałych materiałów, na przykład takich jak stal. A przy tym, metalowe profile powinny być galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak obicia czy przetarcia, ale też przed korozją oraz działaniem niekorzystnych czynników, w głównej mierze takich jak wilgoć czy substancje chemiczne. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi właściwościami użytkowymi, w głównej mierze tj. regały paletowe, które przeznaczone są do przechowywania towaru na paletach. Ten rodzaj regałów cechuje się sporym udźwigiem, jak też rozwiązaniami, które umożliwiają intuicyjny dostęp do produktów za pomocą wózków widłowych. Są to też konstrukcje modułowe, które pozwalają na szybką przepływ uszkodzonych elementów.

Źródło: regały wspornikowe.