Instalacje fotowoltaiczne na wydzierżawionej ziemi – co warto wiedzieć?

Zapewne właściwie każdy już słyszał o panelach fotowoltaicznych. Warto jednakże wyjaśnić najistotniejsze zagadnienia związane z tą tematyką. Głównie fotowoltaika to innowacyjne a także funkcjonalne rozwiązanie, która umożliwia na wytwarzanie energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego.

Należy zaznaczyć, że jest to technologia przyjazna środowisku, ponieważ praca paneli fotowoltaicznych nie powoduje emisji szkodliwych substancji do atmosfery. A dodatkowo, panele fotowoltaiczne znajdują użycie zarówno na domach jednorodzinnych, jak też na rozległych farmach fotowoltaicznych, które są stawiane przez gospodarstwa rolne czy spore firmy. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że coraz popularniejsze usługą jest dzierżawa gruntu pod farmę paneli fotowoltaicznych.
Grunty przeznaczone na farmy fotowoltaiczne – co warto wiedzieć?
Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę to rozwiązanie, które zapewnia stabilizację finansową. Firmy, które oferują takie usługi, proponują swoim klientom wręcz do kilkunastu tyś. pln za hektar wydzierżawionej ziemi pod farmę fotowoltaiczną. Warto wspomnieć też, że instalacje fotowoltaiczne są wyjściem ekologicznym, jak również bezpiecznym. Ich montaż trwa krótko, obsługa nie wymaga zbyt sporo pracy. W dodatku, w przeciwieństwie do turbin wiatrowych panele fotowoltaiczne nie generują hałasu. Nie jest zatem zaskoczeniem, że dzierżawa gruntu pod instalację fotowoltaiczną to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają właściciele działek rolnych lub innych gruntów. Wiele firm korzysta z tego rozwiązania, ponieważ wydzierżawienie ziemi pod farmę fotowoltaiczną jest rozwiązaniem proekologicznym, w związku z tym buduje pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów a także kontrahentów. W związku z tym dzierżawa gruntu pod farmę pv staje się formą marketingu, która reklamuje firmę jako proekologiczną i nastawioną na technologie przyszłościowe a także przyjazne środowisku. Warto wspomnieć też, że umowy na dzierżawę ziemi są podpisywane wręcz ma kilkadziesiąt lat, co zapewnia stały zysk. Prócz tego, stawka jest rewaloryzowana co roku o wskaźnik inflacji. Jeżeli już zatem jesteśmy właścicielami gruntów, warto analizować także taką możliwość, aby wynająć go firmie, która instaluje systemy fotowoltaiczne.

Sprawdź tutaj: dzierżawa gruntu pod farmę pv.