Wypadek śmiertelny – odszkodowanie

Na polskich drogach dzień w dzień dochodzi do bardzo istotnych zdarzeń drogowych, które niekiedy kończą się też śmiercią. Powinniśmy mieć świadomość, że odszkodowania powypadkowe dotyczą nie tylko i wyłącznie osób poszkodowanych, niemniej jednak również najbliższej osoby, która zginęła na przykład na pasach potrącona przez kierowcę auta. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca takiego zdarzenia miał aktualną polisę odpowiedzialności cywilnej OC.

W sytuacji braku takiej polisy zadośćuczynienie oraz odszkodowanie dla najbliższych osoby zmarłej w wypadku powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Warto w takiej sytuacji korzystać z usług prawnych, które ułatwią na pozyskanie odpowiedniej kwoty odszkodowania, ale też zadośćuczynienia za straty moralne.
Odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek śmiertelny – na co zwrócić uwagę?
Niestety wypadki śmiertelne na polskich drogach zdarzają się coraz częściej, a w takiej sytuacji najbliżsi osoby zmarłej powinni posiadać świadomość, że mają prawo dostać stosownie wysoką kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia, które w zgodzie z polskim prawem powinno być wypłacone przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca zdarzenia miał polisę odpowiedzialności cywilnej. Odszkodowanie za śmierć matki czy także ojca powinno być wypłacone w uczciwej adekwatnej kwocie, która powinna pokrywać między innymi koszty pogrzebu, ale również powinna to być kwota, która umożliwia rodzinie zmarłego na prowadzenie godnego życia. Nie zapominajmy także o tym, że mamy prawo ubiegać się o zadośćuczynienie za straty moralne, a więc krzywdy fizyczne i psychiczne, których doznaliśmy w wyniku śmierci najbliższej osoby. Na uwagę zasługuje też fakt, że jeżeli na utrzymaniu osoby zmarłej w wypadku śmiertelnym znajdowały się przykładowo dzieci czy również żona, to też oni mają prawo ubiegać się o rentę. Odszkodowanie za śmierć dziecka powinno także być wypłacone w takiej kwocie, które umożliwi np na korzystanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej. Warto zatem zwrócić się do doświadczonego adwokata, który pozwoli nam uzyskać stosowną kwotę odszkodowania oraz zadośćuczynienia za wypadek śmiertelny.

Więcej informacji: Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego.