Tanie ubezpieczenie OC

Tanie ubezpieczenie OC

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli już zostaniecie przyłapani do nieposiadaniu tego aktualnego ubezpieczenia, to możecie liczyć się z bardzo wysokimi karami finansowymi. Aktualnie jest to około dwukrotność uposażeń minimalnej.

Obecnie patrole na polskich drogach są niesamowicie częste, zwłaszcza w okresie świątecznym. Nieposiadanie wykupionego ubezpieczenia OC po prostu się nie opłaca, gdyż prędzej, czy później i tak zostaniecie skontrolowani przez policję, a nałożony na was mandat będzie kilkukrotnie wyższy, niż wartość ubezpieczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być dość tanie lub niesamowicie kosztowne. Wszystko tak naprawdę uzależniony jest od posiadanego przez was auta osobowego. Im bardziej prestiżowe i kosztowne auto, tym więcej będziecie musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.
Na wartość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ogromny wpływ posiada również historia kierowcy. Jeśli na swoim koncie posiadacie kilka wypadków, to niestety możecie spodziewać się dość wysokiej składki. Zakłady ubezpieczeń specjalnie nagradzają bezwypadkowych kierowców oferując dla nich dość korzystne ceny ubezpieczenia. Na nieszczęście sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku wypadkowych kierowców. Statystycznie szansa na kolejny wypadek jest dość spora, a to wszakże wiąże się z obowiązkiem wypłacenia odszkodowania za straty materialne , a dodatkowo cielesne dla osób poszkodowanych. Nic więc dziwnego, że osoby posiadające dość bogatą historię wypadkową będą zobowiązane do płacenia dość wysokich składek. W przeciwnym razie w Polsce nie istniałby żaden zakład ubezpieczeń, gdyż wszystkie dawno aby już zbankrutowały. Na wartość składki ogromny wpływ posiada również wiek kierowcy. Młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy mniej, niż pięć lat niestety będą zmuszeni do zapłacenia wyższej składki. Wyższą składkę zapłacą także mężowie, których żony lub partnerki są dość świeżymi kierowcami. Jeśli zatem wpiszecie swoją żonę jako osobę prowadzącą auto, a nie posiada ona prawo jazdy dłużej, niż pięć lat, to musicie na nieszczęście liczyć się z troszkę wyższą składką.
Zobacz: Ubezpieczenie OC .