Potrącenie rowerzysty – odszkodowanie

Zdarzenia drogowe coraz częściej kończą się przykrymi konsekwencjami, zwłaszcza dla osób pieszych czy rowerzystów, którzy są w znaczniezgorszym położeniu niż kierowca pojazdu. Warto pamiętać jednakże o tym, że potrącenie rowerzysty na pasach wiąże się z konkretnymi konsekwencjami, a zatem osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o stosowną wysokość odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym kierowca pojazdu miał wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. O ile jednak kierowca nie miał takiej polisy wykupionej, to wówczas zadośćuczynienie a także odszkodowanie powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

O ile mamy kłopoty z uzyskaniem odpowiedniej wysokości odszkodowania, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczych, które specjalizują się w dochodzeniu uczciwych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych a także komunikacyjnych.
Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – co należy mieć świadomość tego na ten temat?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że odszkodowania warszawa to usługa kompleksowa, która oferowana jest przez kancelarie odszkodowawcze, które zapewniają klientowi kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy, a zatem zarówno w negocjacjach z towarzystwem ubezpieczeniowym, jest też w trakcie procesu sądowego, o ile do takiego dojdzie. Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, przykładowo tj. potrącenie rowerzysty, powinno pozwolić na pokrycie kosztów leczenia, niemniej jednak także fizjoterapii czy także rehabilitacji. Co więcej, powinny być również pokryte koszty dojazdów do placówek medycznych, czy również koszty opieki nad taką osobą. Nie zapominajmy na ty o tym, że wypadkach drogowych bardzo często ulega uszkodzeniu również mienie osoby poszkodowanej, a zatem np rower, kask specjalna odzież ochronna czy także telefon komórkowy. Stąd też warto ubiegać się też o zwrot kosztów za utracone w wypadku mienie. O ile zastanawiamy się, jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty, to jego wysokość uzależniona jest w głównej mierze od stopnia a uszczerbku na zdrowiu, ponieważ inną kwotę uzyskamy w sytuacji złamania ręki, a inną w przypadku obrażeń wielonarządowych.

Więcej informacji na stronie: śmiertelne potrącenie rowerzysty odszkodowanie.