Pomoc frankowiczom

Niestety wiele ludzi zmaga się z poważnymi problemami natury finansowej, co jest efektem zaciągnięcia kredytu w instytucji bankowej we frankach. Takie kredyty w szczególności bardzo chętnie były udzielane przez banki kilkanaście lat temu, głównie były to kredyty hipoteczne, a więc kredytobiorcy przeznaczali je na zakup mieszkania czy też budowanie domu. Co za tym idzie, były to kredyty w wielkich kwotach, których spłacanie było rozkładane na kilkanaście, a wręcz kilkadziesiąt lat.

Kredyt we frankach co robić to często zadawane pytanie przez osoby, które na nieszczęście zaciągnęły niekorzystne dla nich kredyty frankowe i nie są w stanie ich spłacać.
Kredyty frankowe – postępowanie
Głównie powinniśmy mieć świadomość, że jako kredytobiorcy kredytów we frankach mamy prawo domagać się zwrotu nadpłaconych rat albo dosłownie unieważnienia całej umowy frankowej w współzależności od aneksów zawartych w umowie z bankiem. Swoich praw możemy dochodzić poświęcając własny czas, warto pamiętać natomiast, że czeka nas batalia z bankiem, który zrobi wszystko, ażeby nie wypłacić nam odszkodowania czy nie przyznać się do błędu. Warto więc korzystać z profesjonalnej pomocy, jakiej udzielają różnorodne instytucje, jak też kancelarie prawne. Pomoc frankowiczom obejmuje sporo różnorakich elementów, z którymi na swoją rękę możemy sobie nie poradzić, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, zarówno z dziedziny prawa, jak również finansów. Dzięki fachowej pomocy z całkowitą czyli stu procentową pewnością mamy znacznie większe szanse, by wygrać sprawę przed sądem z bankami, ponieważ banki zazwyczaj nie godzą się na polubowne rozwiązywanie tego typu spraw. Będziemy więc potrzebowali pomocy, między innymi tego, aby ktoś nas reprezentował przed sądem i walczył o należne nam środki finansowe. Umowa frankowa coraz częściej zawiera niedozwolone klauzule, które dotyczą wzrostu kursu franka szwajcarskiego, co przekłada się na spłacanie znacznie wyższych niż określone w umowie rat. W pierwszej kolejności profesjonaliści, którzy oferują pomoc frankowiczom, gromadzą wszelką niezbędną dokumentację, ażeby starannie zapoznać się ze wszystkimi zapisami, które pozwolą wytyczyć strategię postępowania, ponieważ w pewnych przypadkach możliwe jest nie tylko i wyłącznie odfrankowanie kredytu, niemniej jednak również unieważnienie całej umowy.

Sprawdź: Umowa frankowa.