Pomoc dla frankowiczów – gdzie szukać pomocy?

Wiele ludzi skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy perfekcyjnie uświadamiamy sobie, że obecnie sytuacja takich osób w wielu przypadkach jest niezwykle trudna. Jest to związane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na wzrost miesięcznej raty za kredyt, ale też wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć wręcz wartość zaciągniętego kapitału.

Dlatego też pomoc frankowiczom skierowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnych instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez fachowców, a zatem prawników, którzy od wielu lat specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w przypadku kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które przede wszystkim nie informowały sumiennie swoich klientów o możliwych ryzykach. Należy podkreślić, że kredyty frankowe udzielane były przez różnorodne banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. Prócz tego, banki bardzo często nie informowały także swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko ze wzrostem miesięcznej raty, niemniej jednak także niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Stąd też wiele osób, które mają kredyt frankowy, korzysta obecnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak też sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni uprzytamnić sobie, że w przypadku stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych np klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego albo także odfrankowienie kredytu. Warto zatem zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności gruntownie zapoznają się z umowami kredytowymi, by nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Więcej: kredyt frankowy Głogów.