Kredyty frankowe – usługi prawne

W sytuacji kredytów frankowych bardzo często dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto pamiętać jednakże o tym, że jeżeli posiadamy taki kredyt, to możemy także korzystać z fachowej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Trzeba pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące między innymi fachowe prawne doradztwo, ale też dokładną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Prawnik udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a zatem zarówno w czynnościach przedsądowych, niemniej jednak będzie nas także reprezentował przed sądem w sytuacji postępowania. Warto zatem o tym pamiętać, jeżeli zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy poszukiwać pomocy?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że wiele osób posiada takie kredyty. Ponadto, powinno się posiadać świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe często obarczone są wadami prawnymi. Znaczy to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest podstawą do tego, by pozwać bank i domagać się między innymi odfrankowienia kredytu, a nawet całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Warto pamiętać o tym, że sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Dotyczy to w głównej mierze braku kompetentnej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Należy wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko i wyłącznie ze wzrostem miesięcznych rat, niemniej jednak także całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które wielokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są podstawą między innymi do unieważnienia kredytu frankowego. Warto mieć na uwadze też o tym, że kredyt frankowy udzielany tak chętnie przez banki był obarczony dużym ryzykiem. Banki wypełniając swoje obowiązki względem klienta powinny rzetelnie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. Jeżeli już tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a zatem mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy wręcz całkowite unieważnienie umowy.

Warto zobaczyć: kredyty frankowe Głogów.