Kancelaria frankowa – jakie usługi?

W przypadku posiadania kredytu we franku szwajcarskim, zdecydowanie warto korzystać z pomocy doświadczonych prawników, którzy specjalizują się w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Warto pamiętać o tym, że kredyt frankowy, który w znacznej części przypadków był obciążony wadami prawnymi może być zaskarżony do sądu. Natomiast konieczna nam będzie profesjonalna pomoc adwokata, który zajmie się sprawą w sposób złożony.

W praktyce znaczy to, że rozpocznie własną pracę od szczegółowego prześledzenia wszystkich zapisów zawartych w umowie z bankami. O ile w takiej umowie będą znajdowały się klauzule niedozwolone, to będzie to podstawa do tego, aby skierować pozew do sądu i ubiegać się o uznanie roszczeń. Warto pamiętać o tym, że w ostatnich latach coraz więcej sądów orzeka na korzyść się kredytobiorców, którzy posiadają ustalenie finansowe w postaci kredytów frankowych.
Pomoc dla frankowiczów – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że kredyt frankowy to uwarunkowanie finansowe, które wielu kredytobiorcom nastręcza dużych problemów. Powiązane jest to ze wzrostem miesięcznych rat, a to przekłada się również na całkowity wzrost salda zadłużenia, które bardzo często przekracza wysokość zaciągniętego zobowiązania. W tak zaistniałej okoliczności warto dodać o tym, że mamy spore pole manewru, ponieważ możemy skorzystać z pomocy kancelarii prawnych, które oferują pomoc w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Należy podkreślić, że banki udzielając kredytów frankowych bardzo często dopuszczały się niedozwolonych praktyk, które dotyczyły w głównej mierze braku sumiennej informacji dotyczącej ryzyka. Związane to było przede wszystkim z niestabilną walutą franka szwajcarskiego, a to przekładało się właśnie na wzrost miesięcznych rat a także zadłużenia. Stąd też kredyty frankowe kancelaria udzielają pomocy frankowiczom. Taka pomoc to w głównej mierze skierowanie wniosku do banku o uznanie roszczeń. Banki natomiast dają odmowną odpowiedź w takim wypadku, a wtedy jedynym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy do sądu. W przypadku sprawy frankowej ważne jest nie tylko skompletowanie niezbędnych dokumentów wymaganych przez sąd, niemniej jednak także uzasadnienie okoliczności, które przyczyniły się do tego, że kredytobiorca nie został sumiennie poinformowany.

Więcej informacji: kredyt frankowy kancelaria Zielona Góra.