Żaluzje zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Osłony okienne pozwalają nam regulować ilość światła, która dostaje się do wnętrza. W sytuacji rozwiązań o przeznaczeniu zewnętrznym, takich jak bardzo popularne rolety zewnętrzne, stanowią również ważny detal wpływający na bilans energetyczny domu lub mieszkania. Latem ochładzają pomieszczenia, chroniąc je przed napływem ciepłych mas powietrza.

Z kolei zimą zapobiegają utracie ciepła z budynku. W ten sposób poprawiają bilans energetyczny domu, zmniejszając rachunki za ogrzewanie zimą i za systemy klimatyzacji oraz wentylacji latem. Rozstrzygnięciem, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem są żaluzje zewnętrzne.
Żaluzje stosowane zewnętrznie
Większości nas żaluzje tworzą skojarzenie z przeznaczeniem wewnątrz budynków. Najnowszym wyjściem są natomiast takie żaluzje, które stosuje się na zewnątrz budynku. Są to żaluzje zewnętrzne, nazywane także żaluzjami fasadowymi. Jedną z ich największych zalet jest to, że tak samo jak żaluzje wewnętrzne, pozwalają regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Mają też podobną budowę jak żaluzje wewnętrzne, a więc składają się z ruchomych elementów nazywanych lamelami, które mocowane są na mocnych sznurkach oraz są zaczepione na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu żaluzje mogą być nie tylko opuszczane albo podnoszone, niemniej jednak też nachylane pod różnym kątem. To daje możliwość z dobrym skutkiem regulować ilość światła. Natomiast w przeciwieństwie do własnego odpowiednika wewnątrz budynku są odporne na działanie czynników środowiskowych, takich jak deszcze, śnieg czy silny wiatr. Sporo je też łączy z roletami zewnętrznymi, ponieważ stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która koryguje bilans energetyczny budynku. Co więcej, odróżniają się dużą wytrzymałością mechaniczną, są więc produktem, który będzie nam służył bardzo długie lata. Żaluzje fasadowe łączą w sobie zalety żaluzji wewnętrznych a także rolet zewnętrznych, stanowiąc odpowiedź na najbardziej wygórowane oczekiwania rynkowe. Nie jest zatem zaskoczeniem, że coraz częściej można je zauważyć na fasadach domów, budynków usługowych a także budynków użyteczności publicznej. Stanowią wykwintne i szalenie funkcjonalne rozwiązanie, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.
Dodatkowe informacje: zaluzjezewnetrzne.pl.