Jeśli budujesz dom

Wybierając drzwi wewnętrzne możemy posiadać kłopoty z doborem koloru, tworzenia czy ewentualnymi ozdobami. Jednak rzadko zdajemy sobie sprawę z innego problemu, czyli wybraniem drzwi przylgowych albo bezprzylgowych.
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe i przylgowe różnią się detalami, takimi jak połączenia z futryną.

Widoczna różnica jest w wyglądzie, gdyż rodzaj drzwi jest dobierany do stylizacji wnętrza.
Drzwi wewnętrzne przylgowe są spotykane w większości mieszkań. Są łatwe w montażu, bardziej popularne i spotykane w wielu wzorach. Charakterystyczne dla drzwi przylgowych jest nachodzące na ościeżnicę wycięcie, zwane przylgą. Nawiasy w drzwiach wewnętrznych przylgowych są łatwe do wyregulowania i widoczne. Natomiast zamek przy tego rodzaju drzwi jest ukryty. Drzwi z charakterystycznym wcięciem pasują do wnętrz klasycznych i w stylu retro. Drzwi wydają się nie ciężkie.
Drzwi wewnętrzne bezfelcowe są pozbawione załamanej krawędzi, która występuje w drzwiach przylgowych. Zamknięte drzwi tworzą z ościeżnicą równą, gładką powierzchnię. Zawiasy są ukryte, ale niestety ciężkie do potencjalnego wymontowania. Krawędzie wyglądają masywnie, dzięki czemu pomieszczenie może się wydawać optycznie większe. Drzwi bez przylgi świetnie odnajdą się w pomieszczeniach, urządzonych w stylu przyszłościowym i minimalistycznym. Idealnie sprawdzają się w wąskich przejściach. Są prostsze w utrzymywaniu czystości. Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe są jednakże trudniejsze w montażu a także droższe od drzwi, które posiadają przylgę.

Więcej informacji: drzwi łódź.