Bramy garażowe – co trzeba wiedzieć?

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko stanowiskiem postojowym dla auta, ale także miejscem przechowywania różnych urządzeń o przeznaczeniu technicznym oraz sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze na prawdę często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Wręcz jeżeli już nie mamy samochodu, garaż nam się zdecydowanie przyda, w szczególności jeżeli już w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Funkcjonalność garaży w znacznym stopniu zależy od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu właściwie każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego wymagania. Odróżnia się kilka priorytetowych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane również płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, więc wymagają z przodu na prawdę dużo wolnej przestrzeni. Dużym zainteresowaniem cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, zatem bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacji krótkich podjazdów. Charakteryzuje je duża szczelność, są zatem zalecane do garaży ocieplanych a także garaży znajdujących się blisko drogi. Narastającym zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są też pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Charakteryzują się sporym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje też najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność natomiast z roku na rok spada. Coraz częściej wybieramy rozwiązania innowacyjne, które zajmują niewiele miejsca, a ich obsługa odbywa się samoczynnie. Dlatego tak popularne są bramy rolowane oraz segmentowe. Warto dodać, ażeby decydując się na bramę do własnego garażu, zwracać wyjątkową uwagę na materiał, z którego została utworzona. Brama jest inwestycją na bardzo długie lata, zatem powinna wyróżniać się przede wszystkim trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy też, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. Jeśli nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie też montaż.
Zobacz więcej: producentbram24.pl.