Wykrywanie wycieków

Wykrywanie nieszczelności a także uszkodzeń w rurach instalacji technologicznych kanalizacyjnych, wodnych, sanitarnych, ciepłowniczych zajmują się specjaliści, którzy mają nie tylko i wyłącznie wszechstronną edukację, doświadczenie, ale równie stosują innowacyjne i bezinwazyjne rozwiązania, na przykład tj. wykrywanie nieszczelności gazem znacznikowym czy też z użyciem fachowej kamery termowizyjnej. Dlatego też w przypadku zauważenia np zawilgocenia ściany czy także posadzki trzeba jak najszybciej skontaktować się z profesjonalistą, który wykona pełną diagnostykę, a więc zastosuje metody, które pozwalają na szybkie i precyzyjne namierzenie nieszczelności w rurach instalacji, tak aby możliwe było jak najszybsze usunięcie awarii.
Lokalizacja nieszczelności w instalacjach – co trzeba wiedzieć?
Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nieszczelność w instalacji kanalizacyjnej, wodnej, ciepłowniczej czy również gazowej grozi poważnymi konsekwencjami, dlatego należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, który zajmuje się wykrywaniem nieszczelności.

Trzeba tutaj zaznaczyć, że lokalizacja przecieków wymaga przede wszystkim stosowania fachowego sprzętu, przykładowo takiego jak kamera termowizyjna, kamera inspekcyjna, czy także popularny gaz znacznikowy, który z dużą precyzją namierza wszelkiego rodzaju nieszczelności zlokalizowane w rurach różnych instalacji. Obecnie profesjonaliści korzystają z różnorakich metod, jest to między innymi wykonanie próby szczelności instalacji, w celu lokalizacji wycieków. Metoda ta polega na wprowadzeniu czynnika, dzięki czemu można zaobserwować zmiany oraz wahania ciśnienia. Jest to metoda, która pozwala na stwierdzenie, czy w danej instalacji występuje jakiś przeciek a zatem nieszczelność. Stosowane są również inne metody, przykładowo metody akustyczne tj. użycie geofonu, który umożliwia na usłyszenie wycieku instalacji. Inną metodą akustyczną jest przykładowo korelacja wycieku. Jak się zatem okazuje, szukanie wycieków w mieszkaniu wymaga stosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwalają gruntownie namierzyć te miejsca w instalacji, które zostały uszkodzone lub uległy degradacji, a zatem są bezpośrednią przyczyną nieszczelności a także wycieku.

Zobacz: lokalizacja wycieków łódź.