Wykończenie budynku

Iniekcyjne ocieplanie

Izolacja budynku to istotna sprawa. Jeśli budynek ma słabą izolację, to bardzo szybko będzie przeciekał. Dach budynku będzie całkowicie nieodporny na opady deszczu albo śniegu i może dojść do przemoczenia stropu , a dodatkowo ściany.

Takiej sytuacji nikt nie preferuje, stąd też staramy się, aby za każdym razem dobrać system izolacji dobry do zaleceń konkretnego budynku, do strefy klimatycznej, do potrzeb danego inwestora , a ponadto do charakterystyki budynku membrany hydroizolacyjne Isomat. są niekwestionowanym i literami na rynku, jeżeli chodzi o kwestie izolacji.
Takie membrany można przekładać przez stropy, między pustakami lub cegłami, dzięki czemu utrudnimy przenikanie wilgoci do dalszych części budynku. Jeżeli już chodzi o dach, to również w tym zakresie istnieje możliwość poprawy parametrów zarówno na etapie budowy, jak i późniejszej przebudowy czy remontu budynku do tego stosuje się hydroizolacyjne płynne Isomat membrany pozwalające i przygotować nowe pokrycie dachowe. Gdy pokrycie dachowe jest zniszczone ale wymiana tego pokrycia jest brdzo kosztowna albo niemożliwa z uwagi na parametry techniczne budynku, nie pozostaje nic innego, Jak zastosować membranę na dach. Jest to płynna substancja, którą szczelnie wylewa się na dach, budując nieprzenikającą powłokę izolującą od przecieku wody. Bezszwowe membrany Isomat są proste w użytku, dlatego że nie wymagają szycia, jak zresztą sama nazwa wskazuje i są bardzo stabilne w użytkowaniu. Każdy, komu zależy na dobrej izolacji budynku jego trwałości na lata, powinien się zainteresować takimi systemami izolacyjnymi i porozmawiać ze specjalistą w sprawie wdrożenia takiego systemu u siebie. Największy problem pojawia się w każdym momencie w sytuacji starych budynków. Stare budynki, stawiamy na starą modłę, mają w znaczącej liczbie przypadków bardzo znikomą izolację albo wręcz nie mają jej ogólnie rzecz ujmując i wówczas żywice iniekcyjne Isomat będą doskonałym rozstrzygnięciem do osuszania ścian. Kiedy stropy i ściany są mokre, istnieje możliwość osuszania iniekcyjnego poprzez wstrzykiwanie specjalnych preparatów żywicowy do ścian. Preparaty te chłoną wodę i rozprężając się, zamykając szczeliny , a oprócz tego osuszający ściany bardzo wnikliwie. W dłuższej perspektywie czasu znacznie przedłuża to żywotność danego budynku i sprawia, że budynek można rzadziej remontować, a i tak pozostaje w świetnym stanie. Bez takich izolacyjnych żywic ciężko byłoby przywrócić dobry stan starej budowli, które i pomimo wszystko nie chcemy burzyć, a którą chcemy zachować albo wyremontować. Zastosowaniem takich innowacyjnych systemów jak hydroizolacje polimocznikowe Isomat jest to jak najbardziej możliwe.
Więcej: bezszwowe membrany Isomat.