Dokładne wykrywanie nieszczelności

Profesjonalne wykrywanie nieszczelności

Po kilkudziesięciu latach w waszym domu albo mieszkaniu mogą pojawić się drobne przecieki spowodowane wiekiem instalacji kanalizacyjnej. Tego rodzaju kłopotu są kwestią całkowicie naturalną, gdyż rury kanalizacyjne też podlegają zużycia, zwłaszcza po kilkudziesięciu latach. Jeżeli więc wasz dom posiada ponad trzydzieści lat, to zdecydowanie warto sprawdzić całą instalację kanalizacyjną.

Jest to konieczne w szczególności gdy co jakiś czas w waszym domu pojawiają się mokre plamy na ścianach. Znaczy to, że gdzieś w systemie kanalizacyjnym istnieje drobna luka, która w przyszłości może zamienić się w prawdziwą powódź. Warto zatem stosownie wcześniej zareagować i zainwestować swoje środki finansowe w profesjonalne badanie termowizyjne. Nie jest to z całą pewnością zbyt droga usługa, szczególnie biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenie. Koszt wyremontowania zalanego domu będzie z całą pewnością o wiele większy, niż precyzyjne zbadanie systemu kanalizacji przez fachowców.
Wykrywanie nieszczelności jest możliwe, dzięki fachowym kamerom termowizyjnym. Za ich pomocą fachowcy szczegółowo sprawdzą cały system kanalizacji a także wasz dach. Badanie zakończy się dokładnym wskazaniem wszystkich drobnych nieszczelności znajdujących się zarówno w systemie kanalizacyjnym, jak i na dachu. Profesjonaliści powiedzą wam również, w których miejscach mogą później pojawić się nieszczelności, co będzie powiązane z wiekiem całego systemu kanalizacyjnego. Uzyskane informacje pomogą wam zaplanować przeprowadzenie generalnego remontu polegającego na uszczelnieniu dachu oraz wymianie części systemu kanalizacyjnego. Dzięki specjalistom dowiecie się, które rury wymagają pilnej wymiany, a które jeszcze spokojnie wytrzymają kolejnych kilkanaście lat. Na pewno będziecie zadowoleni z wykonanej przez specjalistów pracy, gdyż pozwoli wam ona na zaoszczędzenie dość ogromnej ilości waszych środków finansowych. Nagłe zalanie domu lub pełna wymiana systemu kanalizacyjnego kosztowałaby was kilkadziesiąt tysięcy pln. Dzięki fachowcom uda wam się w znacznym stopniu obniżyć koszt remontu co najmniej o pięćdziesiąt procent, czyli o kilkanaście tysięcy zł. Warto więc najpierw przeprowadzić badanie termowizyjne, a dopiero w przyszłości podjąć się przeprowadzenia generalnego remontu.
Zobacz także: lokalizacja przecieków.