Luksemburg niesamowite miasto

Niewielkie księstwo Luksemburg fascynuje, a wycieczki po jego terenie mogą sprawić zainteresowanym osobom sporo przyjemności. Pomiędzy miast, które już dawno pokochały polskie biura podróży oraz turyści, znalazło się miasto Luksemburg. To wyjątkowy ośrodek miejski, na terenie którego turystyka ma się idealnie. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżnych? Które zabytki są szczególnie polecane przez biura podróży?

Luksemburg jest miastem wyjątkowym. Jako ważny ośrodek gospodarczy już dawno zdobył uznanie. O potędze miasta oraz o jego wspaniałej przeszłości przypomina z kolei jego znakomita zabudowa. To dzięki niej turystyka stała się tak bardzo ważna dla mieszkańców współczesnego Luksemburga. Wycieczki po tym niezwykłym mieście mogą sprawić sporo przyjemności miłośnikom niezwykłych krajobrazów a także mostów. To one stanowią najważniejszą i najciekawszą grupę budowli na terenie miasta. Nic zadziwiającego, że w gronie licznych określeń pojawiających się w turystycznej literaturze pojawiło się i to, zgodnie z którym stał się Luksemburg miastem 110 mostów. Mosty te łączą poszczególne dzielnice miasta i ułatwiają poruszanie się po jego terenie. Są równocześnie jego wspaniałą ozdobą, a spacery nad głębokimi dolinami rzek mogą dostarczyć wielu niezwykłych wrażeń goszczącym w Luksemburgu turystom. Ten ważny ośrodek miejski może się także pochwalić swym historycznym centrum. Zabudowa starówki oczywiście może oczarować każdego, a spacer po ulicach starego miasta może okazać się wyjątkową lekcją historii.

Średniowieczne miasto wzniesione na potężnej skale zachwyca swym niepowtarzalnym charakterem. Jakie budynki mogą zafascynować w tym mieście? Bez wątpienia ciekawym zabytkiem jest pałac książęcy z XVII wieku, zachwycić również może młodsza o 100 lat katedra. Ratusz, Pałac Sprawiedliwości a także Pałac Arcybiskupi to kolejne interesujące zabytki, którym z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto poświecić nieprócz tego sugestie. Luksemburg może jednocześnie oczarować swymi placówkami muzealnymi. Do tych najciekawszych zalicza się Muzeum Historyczne Miasta Luksemburg, z którym o uwagę turystów walczą Muzeum Narodowe a także Muzeum Poczty. Przyciągają też miejskie fortyfikacje. Oczywiście warto zapoznać się z dawnymi lochami, które dziś są jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Kazamaty nie są jednakże jedyną pamiątką po miejskich umocnieniach. Ciekawie prezentują się Wieże Vauban a także dawne forty. Ich zwiedzenie z pewnością warto uwzględnić w programie swej wycieczki, gdyż to właśnie one są wyjątkowymi świadkami historii miasta.